top of page
AlbarakaTech Global
AlbarakaTech Global

Sektör:

FinTech

Çalışan Sayısı:

243

Kuruluş:

2019

ve düşük maliyet ile sunmayı kendisine ilke edinmiştir. Dijitalleşmenin sonsuz döngüsü içinde sadece finans sektöründe değil ekonomiye ve topluma katkı sağlayacak tüm alanlarda bilişim çözümleri üreterek, köklü paradigma değişikliklerine öncülük etmek markamızı mutlu edecek en önemli unsurlardır.

Büyük ve köklü bir aile olmanın verdiği güçle, daha yeni ve yenilikçi projelere imza atmaya hazırlanan AlbarakaTech Global’in asıl hedefi, uluslararası pazarda çözüm ve hizmet üreten BT firmaları arasında zirvede yer almaktır. Geliştirdiği yazılımlar sayesinde geleceğe ışık tutup, finans sektörü başta olmak üzere bir çok sektörde söz sahibi olmayı hedeflemiş global bir teknoloji şirketidir.

Son 5 yılda teknoloji yatırımlarına ağırlık veren Albaraka Türk, 2018 yılında Almanya’da faizsiz dijital bankacılık platformu Insha’yı, 2019 yılında Albaraka Tech Global’i ve 2020 yılında Insha Ventures’i kurarak teknolojiye ve girişimcilere yaptığı yatırımlara hız kesmeden devam ediyor.

HAKKINDA

AlbarakaTech Global, finans sektörünün ihtiyaç duyduğu Bilgi Teknolojileri hizmetlerini sunmak amacıyla 2019 yılında kurulmuştur.

17 ülkede 700'den fazla şubeyle faaliyet gösteren, faizsiz finans ve katılım bankacılığının dünyadaki öncüsü Albaraka Banking Group bünyesinde yer alan Albaraka Türk Katılım Bankası’nın iştiraki olan AlbarakaTech Global, ana ortağının 35 yılı aşan tecrübesinin yansımalarını bünyesinde barındırmaktadır. Bu uzun tecrübe ve birikim, AlbarakaTech Global’in yenilikçi bakış açısı ve gençliği ile birleşerek müşterilerine, onların ihtiyaç ve taleplerini doğru ve eksiksiz anlayıp, katma değer yaratacak BT çözüm ve hizmetlerini, rekabet avantajı sağlayacak en yeni teknolojileri kullanarak, üstün hız, kalite...

HAKKINDA

AlbarakaTech Global, finans sektörünün ihtiyaç duyduğu Bilgi Teknolojileri hizmetlerini sunmak amacıyla 2019 yılında kurulmuştur. 17 ülkede 700'den fazla şubeyle faaliyet gösteren, faizsiz finans ve katılım bankacılığının dünyadaki öncüsü Albaraka Banking Group bünyesinde yer alan Albaraka Türk Katılım Bankası’nın iştiraki olan AlbarakaTech Global, ana ortağının 35 yılı aşan tecrübesinin yansımalarını bünyesinde barındırmaktadır. Bu uzun tecrübe ve birikim, AlbarakaTech Global’in yenilikçi bakış açısı ve gençliği ile birleşerek müşterilerine, onların ihtiyaç ve taleplerini doğru ve eksiksiz anlayıp, katma değer yaratacak BT çözüm ve hizmetlerini, rekabet avantajı sağlayacak en yeni teknolojileri kullanarak, üstün hız, kalite ve düşük maliyet ile sunmayı kendisine ilke edinmiştir. Dijitalleşmenin sonsuz döngüsü içinde sadece finans sektöründe değil ekonomiye ve topluma katkı sağlayacak tüm alanlarda bilişim çözümleri üreterek, köklü paradigma değişikliklerine öncülük etmek markamızı mutlu edecek en önemli unsurlardır. Büyük ve köklü bir aile olmanın verdiği güçle, daha yeni ve yenilikçi projelere imza atmaya hazırlanan AlbarakaTech Global’in asıl hedefi, uluslararası pazarda çözüm ve hizmet üreten BT firmaları arasında zirvede yer almaktır. Geliştirdiği yazılımlar sayesinde geleceğe ışık tutup, finans sektörü başta olmak üzere bir çok sektörde söz sahibi olmayı hedeflemiş global bir teknoloji şirketidir. Son 5 yılda teknoloji yatırımlarına ağırlık veren Albaraka Türk, 2018 yılında Almanya’da faizsiz dijital bankacılık platformu Insha’yı, 2019 yılında Albaraka Tech Global’i ve 2020 yılında Insha Ventures’i kurarak teknolojiye ve girişimcilere yaptığı yatırımlara hız kesmeden devam ediyor.

Ali Tuğlu - CEO

Happy Place to Work tarafından düzenlenen bu araştırmada, “Mutlu İşyeri” ödülünü almaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Çalışanlarımızın şirketimize bulunmaktan duyduğu mutluluk ve memnuniyeti çok önemsiyoruz. Bu kapsamda yaptığımız uygulamaların, çalışmaların sonuçlarını görmek açışından bu ödül bizim için çok anlamlı oldu. “Mutlu İşyeri” ödülünün katkılarından birisi de anket sonuçlarını gözden geçirip; iyi olduğumuz alanlardaki çalışmalarımızı sürdürme fırsatı ve gelişim gerektiren alanlara da odaklanma fırsatı vermesidir.
Ali Tuğlu - CEO

KÜLTÜR

Harika Ofis

Açık Kapı Politikası

Öneri Sistemi

ÇALIŞAN GÖRÜŞLERİ

Performansa Dayalı Ödüllendirme

Rahat Kıyafet Politikası

Açık Kapı Politikası

Kültür

+19

OLANAKLAR / YAN HAKLAR

Öğrenme & Gelişim Programları

Eğitim ve Kurs Desteği

Sertifikasyon ve Lisans Desteği

Profesyonel Gelişim İmkanları

+16

Gündelik Kıyafet Kodu

Yemek Kartı

Yemekhane

Ofis Olanakları

+20

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komiteleri

Farklı Kültürel Etkinlikler

Eşit İstihdam Fırsatı Politikası

Çeşitlilik

+4

Ücret, Yan Haklar ve Emeklilik

+70

Hayat Sigortası

Mental Sağlık Faydaları

Tele-sağlık Hizmetleri

Sağlıklı Yaşam ve Sağlık Sigortası

+7

Ücretli Ebeveyn İzni

Uzatılmış Anne/Baba İzni

Çocuk Bakımı Sübvansiyonları

Çocuk Bakımı ve Ebeveyn İzni Yardımları

+7

Gönüllü Hizmet İzni

Vefat İzni