top of page
Gratis
Gratis

Sektör:

Kişisel Bakım Marketi

Çalışan Sayısı:

6975

Kuruluş:

2009

İstanbul Metrocity AVM’de açan Gratis, 2023 yılı itibari ile 81 ilde 700’ü aşkın mağazasıyla hizmet vermektedir. Türkiye’deki kadın istihdamının artırılmasını önemseyen Gratis, 5 bin 500’ü aşkın kadına istihdam sağlayarak sektöründe mağaza çalışanlarının tamamı kadın olan tek marka unvanına sahiptir.

Tüketiciler tarafından ‘aşık olunan marka’ ve ‘kişisel bakım sektörünün 1 numaralı markası’ seçilerek sayısız ödül alan Gratis, yenilikçi ve dinamik duruşu, ileri teknolojik alt yapısı ve uzmanlaşmış mağazacılık anlayışı ile pek çok ilke imza atarak sektördeki hizmet çıtasını en üst seviyelere taşımaktadır.

“Güzel Bak Kendine” mottosu ile yola çıkan Gratis’in temel amacı; müşterilerine kolay ulaşılabilir, hızlı ve rahat alışveriş imkânı sunarak kişisel bakım ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra heyecan veren yeni markalar ve ürünler ile kişiye özel, keyifli, uygun fiyatlı ve kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmaktır.

HAKKINDA

Sahip olduğu yaygın mağaza ağı ile sektöründe lider olan Gratis, 2009 yılında İstanbul’da kurulan bir kişisel bakım ve kozmetik marketi zinciridir. Yalnızca Gratis mağazalarında bulunan ithal markaların yanı sıra pek çok markaya ait ürünün yer aldığı Gratis; makyaj ürünlerinden bebek bakımına, temizlik ürünlerinden hijyene, ev-yaşam ürünlerinden atıştırmalığa kadar 15 farklı kategoride 15.000’i aşkın ürünü tüketiciler ile buluşturan Türkiye’nin 1 numaralı kişisel bakım marketidir.

Gratis ayrıca, 2017 yılından bu yana 40’ı aşkın Gratis Beauty güzellik merkezinde; cilt, saç, el ve ayak bakımı gibi kişisel bakım hizmetleri de sunmaktadır.

İlk mağazasını 17 Temmuz 2009’da...

HAKKINDA

Sahip olduğu yaygın mağaza ağı ile sektöründe lider olan Gratis, 2009 yılında İstanbul’da kurulan bir kişisel bakım ve kozmetik marketi zinciridir. Yalnızca Gratis mağazalarında bulunan ithal markaların yanı sıra pek çok markaya ait ürünün yer aldığı Gratis; makyaj ürünlerinden bebek bakımına, temizlik ürünlerinden hijyene, ev-yaşam ürünlerinden atıştırmalığa kadar 15 farklı kategoride 15.000’i aşkın ürünü tüketiciler ile buluşturan Türkiye’nin 1 numaralı kişisel bakım marketidir. Gratis ayrıca, 2017 yılından bu yana 40’ı aşkın Gratis Beauty güzellik merkezinde; cilt, saç, el ve ayak bakımı gibi kişisel bakım hizmetleri de sunmaktadır. İlk mağazasını 17 Temmuz 2009’da İstanbul Metrocity AVM’de açan Gratis, 2023 yılı itibari ile 81 ilde 700’ü aşkın mağazasıyla hizmet vermektedir. Türkiye’deki kadın istihdamının artırılmasını önemseyen Gratis, 5 bin 500’ü aşkın kadına istihdam sağlayarak sektöründe mağaza çalışanlarının tamamı kadın olan tek marka unvanına sahiptir. Tüketiciler tarafından ‘aşık olunan marka’ ve ‘kişisel bakım sektörünün 1 numaralı markası’ seçilerek sayısız ödül alan Gratis, yenilikçi ve dinamik duruşu, ileri teknolojik alt yapısı ve uzmanlaşmış mağazacılık anlayışı ile pek çok ilke imza atarak sektördeki hizmet çıtasını en üst seviyelere taşımaktadır. “Güzel Bak Kendine” mottosu ile yola çıkan Gratis’in temel amacı; müşterilerine kolay ulaşılabilir, hızlı ve rahat alışveriş imkânı sunarak kişisel bakım ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra heyecan veren yeni markalar ve ürünler ile kişiye özel, keyifli, uygun fiyatlı ve kaliteli bir alışveriş deneyimi sunmaktır.

Tayfun Korucan - CEO

Happy Place to Work sertifikamız ile çalışan mutluluğu konusunda fark yaratan uygulamalarımızın bir kez daha tescillenmesinden ve böylesine değerli bir çalışmayı bir kez daha başarıyla tamamlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bağımsız bir kuruluş tarafından 3’üncü kez Türkiye’nin En Mutlu İşyeri ödülünü almak gurur verici. Aldığımız ödül, çalışmalarımızı geliştirmek ve kurumsal değerlere bağlılığımızı sürdürmek için bir güç ve motivasyon kaynağı oldu. İnsan odaklı ve güven temelli olan kurum kültürümüzü her yıl daha da geliştirerek mutlu işyeri unvanımızı koruyacağız.
Tayfun Korucan - CEO

KÜLTÜR

Profesyonel Gelişim

Çeşitlilik & Kapsayıcılık

Tanıma & Takdir

ÇALIŞAN GÖRÜŞLERİ

Rahat Kıyafet Politikası

Açık Kapı Politikası

Mentorluk

Kültür

+17

OLANAKLAR / YAN HAKLAR

Öğrenme & Gelişim Programları

Eğitim ve Kurs Desteği

Sertifikasyon ve Lisans Desteği

Profesyonel Gelişim İmkanları

+12

Çalışan İndirimleri

Otopark

Gündelik Kıyafet Kodu

Ofis Olanakları

+13

Farkındalık Eğitimleri

Eşit İstihdam Fırsatı Politikası

Cinsiyet Eşitliği İnisiyatifleri

Çeşitlilik

+8

Ücret, Yan Haklar ve Emeklilik

+70

Mental Sağlık Faydaları

Sağlık Taramaları

Ergonomik Çalışma Alanı

Sağlıklı Yaşam ve Sağlık Sigortası

+1

Ücretli Ebeveyn İzni

Uzatılmış Anne/Baba İzni

Emzirme Odaları

Çocuk Bakımı ve Ebeveyn İzni Yardımları

+3

Hastalık İzni

Gönüllü Hizmet İzni

Vefat İzni

+1