top of page
Hitit
Hitit

Sektör:

Yazılım

Çalışan Sayısı:

405

Kuruluş:

1994

zamanda havayollarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen çözümleri ile sektörde “one-stop-shop” olarak bilinen yani tek noktadan tüm hizmetlerin verilebildiği bir konseptin öncülerindendir. Hitit’in iş ortağı olan havayolu firmaları başka bir yazılım desteğine gereksinim duymadan bütün ihtiyaçlarını Hitit çözümleriyle karşılayabiliyorlar.
Hitit, 1994 yılında, havacılık endüstrisindeki uzun yıllara dayalı tecrübeleri ile sektördeki eksikliklerden yola çıkarak çok daha yenilikçi bir teknolojiyi üretebileceklerine inanan iki kadın yönetici tarafından kuruldu. Yerli beyin gücüne ve bu toprakların yaratıcılığına olan inançlarını, üretken ve gün geçtikçe büyüyen bir ekiple perçinleyen Hitit, 30 yıla yakın süredir gelişimi ve değişimi hedefleyen havacılık ve seyahat endüstrisi aktörleri için; çözüm odaklı, akıllı, güvenilir ve yaratıcı servis ve çözümler sağlamaktır. Havacılık ve seyahat sektörlerinin akıllı teknolojilerle sürdürülebilirliğini sağlamak için kendini bir rol model olarak konumlandıran Hitit, alanında dünyanın en büyük üçüncü teknoloji firmasıdır.
Adımızı Anadolu’nun en eski ve köklü uygarlığından olan Hitit’ten aldık. Dünyanın dört bir yanına «Türk teknolojisini» «Türk» ismiyle lanse etmek için Anadolu'da kurulan kadim Hitit medeniyetinin ismini gururla taşıyoruz. Bu güçlü medeniyet, modern Türkiye topraklarında kurulmuş ve Ortadoğu’nun en önemli imparatorluklarından biri haline gelmiştir. İnsanlığın gelişimine sağladıkları sayısız katkıların yanı sıra Hititler, demiri keşfeden ve kullanan ilk uygarlık olup, döneminin ulaşım araçlarını kayda değer ölçüde iyileştirmiştir. Ayrıca, istisnasız olarak tüm vatandaşlarına temel insan haklarını ve mülkiyet haklarını veren dönemin birkaç medeniyetinden biridir.

HAKKINDA

Sektörün Öncü Havayolu IT Çözümleri Sağlayıcısı
Köklü havacılık endüstrisi deneyimi ile güçlendirilmiş, çevik ve yenilikçi yapısıyla tüm dünyada milyonlarca yolcuyu uçuran %100 yerli Hitit Teknolojisi
Dünyanın en büyük üçüncü havacılık teknolojileri firması olan Hitit başta havayolu şirketleri olmak üzere, havayolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üretiyor. Havayolu yolcu taşımacılığı, rezervasyon, biletleme, check-in gibi havayolu firmalarının ticari uygulamalarını, geliştirdiği sistemler sayesinde servis hizmeti olarak dünya pazarına ihraç eden Hitit, dünyanın dört bir yanındaki havayolu firmalarına iş modellerinden bağımsız olarak çözümlerini ve hizmetlerini ulaştırıyor. Hitit aynı...

HAKKINDA

Sektörün Öncü Havayolu IT Çözümleri Sağlayıcısı Köklü havacılık endüstrisi deneyimi ile güçlendirilmiş, çevik ve yenilikçi yapısıyla tüm dünyada milyonlarca yolcuyu uçuran %100 yerli Hitit Teknolojisi Dünyanın en büyük üçüncü havacılık teknolojileri firması olan Hitit başta havayolu şirketleri olmak üzere, havayolu ve seyahat sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara yeni nesil havayolu ve seyahat yazılım çözümleri üretiyor. Havayolu yolcu taşımacılığı, rezervasyon, biletleme, check-in gibi havayolu firmalarının ticari uygulamalarını, geliştirdiği sistemler sayesinde servis hizmeti olarak dünya pazarına ihraç eden Hitit, dünyanın dört bir yanındaki havayolu firmalarına iş modellerinden bağımsız olarak çözümlerini ve hizmetlerini ulaştırıyor. Hitit aynı zamanda havayollarının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen çözümleri ile sektörde “one-stop-shop” olarak bilinen yani tek noktadan tüm hizmetlerin verilebildiği bir konseptin öncülerindendir. Hitit’in iş ortağı olan havayolu firmaları başka bir yazılım desteğine gereksinim duymadan bütün ihtiyaçlarını Hitit çözümleriyle karşılayabiliyorlar. Hitit, 1994 yılında, havacılık endüstrisindeki uzun yıllara dayalı tecrübeleri ile sektördeki eksikliklerden yola çıkarak çok daha yenilikçi bir teknolojiyi üretebileceklerine inanan iki kadın yönetici tarafından kuruldu. Yerli beyin gücüne ve bu toprakların yaratıcılığına olan inançlarını, üretken ve gün geçtikçe büyüyen bir ekiple perçinleyen Hitit, 30 yıla yakın süredir gelişimi ve değişimi hedefleyen havacılık ve seyahat endüstrisi aktörleri için; çözüm odaklı, akıllı, güvenilir ve yaratıcı servis ve çözümler sağlamaktır. Havacılık ve seyahat sektörlerinin akıllı teknolojilerle sürdürülebilirliğini sağlamak için kendini bir rol model olarak konumlandıran Hitit, alanında dünyanın en büyük üçüncü teknoloji firmasıdır. Adımızı Anadolu’nun en eski ve köklü uygarlığından olan Hitit’ten aldık. Dünyanın dört bir yanına «Türk teknolojisini» «Türk» ismiyle lanse etmek için Anadolu'da kurulan kadim Hitit medeniyetinin ismini gururla taşıyoruz. Bu güçlü medeniyet, modern Türkiye topraklarında kurulmuş ve Ortadoğu’nun en önemli imparatorluklarından biri haline gelmiştir. İnsanlığın gelişimine sağladıkları sayısız katkıların yanı sıra Hititler, demiri keşfeden ve kullanan ilk uygarlık olup, döneminin ulaşım araçlarını kayda değer ölçüde iyileştirmiştir. Ayrıca, istisnasız olarak tüm vatandaşlarına temel insan haklarını ve mülkiyet haklarını veren dönemin birkaç medeniyetinden biridir.

KÜLTÜR

Harika Ofis

Tanıma ve Takdir

Kariyer Gelişimi

ÇALIŞAN GÖRÜŞLERİ

Çalışan Tanıma Programları

Kurum İçi Çalışan Anketleri

Şeffaf Yönetim

Kültür

+18

OLANAKLAR / YAN HAKLAR

Öğrenme & Gelişim Programları

Eğitim ve Kurs Desteği

Sertifikasyon ve Lisans Desteği

Profesyonel Gelişim İmkanları

+17

Gündelik Kıyafet Kodu

Yemek Kartı

Yerinde Kantin

Ofis Olanakları

+9

Yaş Eşitliği Programları

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komiteleri

Eşit İstihdam Fırsatı Politikası

Çeşitlilik

+9

Ücret, Yan Haklar ve Emeklilik

+70

Wellness Programları

Sağlık ve İyi Olma Programları

Kilo Kaybı Programları

Sağlıklı Yaşam ve Sağlık Sigortası

+5

Ücretli Ebeveyn İzni

Emzirme Odaları

İşe Dönüş Programları

Çocuk Bakımı ve Ebeveyn İzni Yardımları

+1

Hastalık İzni

Yenilenme İzni