top of page
TEI TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş.
TEI TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş.

Sektör:

Savunma Sanayii

Çalışan Sayısı:

3457

Kuruluş:

1985

transferini gerçekleştirmiş; ayrıca uluslararası standartta, güvenilir, yüksek kaliteli üretimiyle kendini global pazarlarda kanıtlamıştır.

Havacılık motorlarında Türkiye’nin lideri TEI, 2018 yılında Gür Metal Hassas Döküm San. ve Tic. A.Ş.’nin; 2021 yılında Varzene Metal San. ve Tic. A.Ş.'nin %51 hisselerini satın alarak ülkemizin dışa bağımlılığını azaltma yolunda stratejik ortaklıklara imza attı.

HAKKINDA

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), 1985 yılında, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., General Electric (GE), Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) ve Türk Hava Kurumu (THK) arasında kurulmuş olan bir anonim şirkettir. Havacılık sanayisine yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunarak, uluslararası düzeyde bir üretici ve dünya çapında bir tasarım merkezi konumunda olan TEI, her gün bir adım daha ileri giderek hedeflerine ulaşmaktadır. 1987 yılında ilk motor ve motor parçalarının üretim ve sevkiyatını gerçekleştiren TEI, aradan geçen yıllar içerisinde uçak motoru parça ve modül üretimi, montaj ve test teknolojisinin ülkemize...

HAKKINDA

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI), 1985 yılında, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., General Electric (GE), Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) ve Türk Hava Kurumu (THK) arasında kurulmuş olan bir anonim şirkettir. Havacılık sanayisine yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunarak, uluslararası düzeyde bir üretici ve dünya çapında bir tasarım merkezi konumunda olan TEI, her gün bir adım daha ileri giderek hedeflerine ulaşmaktadır. 1987 yılında ilk motor ve motor parçalarının üretim ve sevkiyatını gerçekleştiren TEI, aradan geçen yıllar içerisinde uçak motoru parça ve modül üretimi, montaj ve test teknolojisinin ülkemize transferini gerçekleştirmiş; ayrıca uluslararası standartta, güvenilir, yüksek kaliteli üretimiyle kendini global pazarlarda kanıtlamıştır. Havacılık motorlarında Türkiye’nin lideri TEI, 2018 yılında Gür Metal Hassas Döküm San. ve Tic. A.Ş.’nin; 2021 yılında Varzene Metal San. ve Tic. A.Ş.'nin %51 hisselerini satın alarak ülkemizin dışa bağımlılığını azaltma yolunda stratejik ortaklıklara imza attı.

Prof. Dr. Mahmut F. Akşit - Genel Müdür

Tüm faaliyet alanlarında mükemmeli hedefleyen bir kurum olarak TEI’yi tercih edilen bir işyeri haline getirmek, İnsan Kaynakları alanında en önemli stratejilerimizden biri. Bu bakış açımızı da Çalışan Deneyimi altında tüm süreçlerimize yansıtıyoruz. Faaliyet planımızı Çalışan Yaşam Döngüsü’nden faydalanarak oluşturuyor, stratejilerimizle uyumlanmasını sağlıyoruz. Bu sayede kazandığımız “Olağanüstü Çalışan Deneyimi” ödülü, koyduğumuz hedefe emin adımlarla yürüdüğümüzün bir göstergesidir. Bu ödül, çalışan deneyimi süreçlerinde insanı odağa alarak yürüttüğümüz insan kaynakları uygulamalarının ne kadar kritik bir öneme sahip olduğunu bizlere tekrar gösterdi.
Prof. Dr. Mahmut F. Akşit - Genel Müdür

KÜLTÜR

İşbirliği ve Dayanışma

Tanıma ve Takdir

Profesyonel Gelişim

ÇALIŞAN GÖRÜŞLERİ

Şeffaf Yönetim

Çapraz Fonksiyonel Eğitim

Yenilikçilik Zamanı

Kültür

+26

OLANAKLAR / YAN HAKLAR

Öğrenme & Gelişim Programları

Eğitim ve Kurs Desteği

Sertifikasyon ve Lisans Desteği

Profesyonel Gelişim İmkanları

+17

Gündelik Kıyafet Kodu

Yemek Kartı

Yemekhane

Ofis Olanakları

+19

Farklı Kültürel Etkinlikler

Eşit İstihdam Fırsatı Politikası

Cinsiyet Eşitliği İnisiyatifleri

Çeşitlilik

+13

Ücret, Yan Haklar ve Emeklilik

+70

Hayat Sigortası

Mental Sağlık Faydaları

Tele-sağlık Hizmetleri

Sağlıklı Yaşam ve Sağlık Sigortası

+11

Ücretli Ebeveyn İzni

Uzatılmış Anne/Baba İzni

Çocuk Bakımı Sübvansiyonları

Çocuk Bakımı ve Ebeveyn İzni Yardımları

+9

Hastalık İzni

Vefat İzni

Mazeret İzni

+70

Tatil ve İzin

ÇALIŞAN DENEYİMİ