top of page
TurkNet
TurkNet

Sektör:

İnternet Hizmetleri

Çalışan Sayısı:

843

Kuruluş:

1996

pazarda bayilerle çalışmayı tamamen bıraktı. Böylece sadece online satış kanalı (internet sitesi) ve çağrı merkezi üzerinden abone olma işlemlerini tamamlamayı tercih eden Türkiye’nin ilk internet operatörü oldu. 2017 yılında ise yasal zorunluluğun başlamasına daha bir buçuk yıl varken, bireysel pazarda tüm kullanıcıları için AKN’yi kaldıran ilk internet servis sağlayıcısı olarak, sektöründe bir ilke daha imza attı.

Sunduğu maksimum hız sayesinde yüksek hız tutkusunu ortaya koyan TurkNet, Fransa merkezli bağımsız hız testi hizmeti sunan nPerf isimli şirketin açıkladığı rapora göre, 2019 ve 2020’de olduğu gibi 2021 yılında da internet hızları konusunda zirvede yer aldı. Ayrıca 2020 yılının son altı ayında ve 2021 yılının tamamında online içerik portalı Netflix’e TurkNet’ten daha hızlı erişen olmadı! TurkNet, 2021 Eylül ayı itibariyla da Steam’e üstün erişim performansı göstermeye başladı.

Ar-Ge çalışmalarına da büyük önem veren TurkNet, 2020 yılında Ar-Ge’ye en fazla yatırım yapan ilk 250 şirketin belirlendiği Ar-Ge 250 listesinde yer aldı.

TurkNet, GigaFiber adını verdiği kendi altyapısıyla da yatırımlarına devam ediyor. Simetrik olarak 1000 Mbps hız sunulan bu hizmeti ülke genelinde yaygınlaştırmak için çalışıyor. Aktif olarak 17 Teknopark’ta ve 129 devlet üniversitesinde TurkNet GigaFiber hizmeti sunuyor. İlerleyen zamanlarda da ezberleri bozmaya devam etmeyi hedefleyen TurkNet, her geçen gün sektörüne ve kullanıcılarına katkı sağlamanın gururunu yaşıyor.

HAKKINDA

1996 yılında kurulan TurkNet, kurumsal telekom pazarında bireylere ve işletmelere, kendilerine özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan, telefon, toplu internet, IP MPLS VPN (özel sanal ağ), veri merkezi ve barındırma hizmetleri sunan, Türkiye’nin en güçlü bağımsız yeni nesil telekom operatörüdür. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük 100 bilişim şirketinden biri olarak gösteriliyor. TurkNet, 2022 yılı itibariyla 700.000 abone sayısını geçti. Bireysel kullanıcılara “Özgür İletişim Paketi” ile altyapılarının imkân verdiği maksimum hızı, sınırsız ve taahhütsüz olarak tek fiyata sunar.

Yenilikçi bir vizyon ile sektörde pek çok ilke de imza attan TurkNet, 2016 yılında bireysel...

HAKKINDA

1996 yılında kurulan TurkNet, kurumsal telekom pazarında bireylere ve işletmelere, kendilerine özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan, telefon, toplu internet, IP MPLS VPN (özel sanal ağ), veri merkezi ve barındırma hizmetleri sunan, Türkiye’nin en güçlü bağımsız yeni nesil telekom operatörüdür. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük 100 bilişim şirketinden biri olarak gösteriliyor. TurkNet, 2022 yılı itibariyla 700.000 abone sayısını geçti. Bireysel kullanıcılara “Özgür İletişim Paketi” ile altyapılarının imkân verdiği maksimum hızı, sınırsız ve taahhütsüz olarak tek fiyata sunar. Yenilikçi bir vizyon ile sektörde pek çok ilke de imza attan TurkNet, 2016 yılında bireysel pazarda bayilerle çalışmayı tamamen bıraktı. Böylece sadece online satış kanalı (internet sitesi) ve çağrı merkezi üzerinden abone olma işlemlerini tamamlamayı tercih eden Türkiye’nin ilk internet operatörü oldu. 2017 yılında ise yasal zorunluluğun başlamasına daha bir buçuk yıl varken, bireysel pazarda tüm kullanıcıları için AKN’yi kaldıran ilk internet servis sağlayıcısı olarak, sektöründe bir ilke daha imza attı. Sunduğu maksimum hız sayesinde yüksek hız tutkusunu ortaya koyan TurkNet, Fransa merkezli bağımsız hız testi hizmeti sunan nPerf isimli şirketin açıkladığı rapora göre, 2019 ve 2020’de olduğu gibi 2021 yılında da internet hızları konusunda zirvede yer aldı. Ayrıca 2020 yılının son altı ayında ve 2021 yılının tamamında online içerik portalı Netflix’e TurkNet’ten daha hızlı erişen olmadı! TurkNet, 2021 Eylül ayı itibariyla da Steam’e üstün erişim performansı göstermeye başladı. Ar-Ge çalışmalarına da büyük önem veren TurkNet, 2020 yılında Ar-Ge’ye en fazla yatırım yapan ilk 250 şirketin belirlendiği Ar-Ge 250 listesinde yer aldı. TurkNet, GigaFiber adını verdiği kendi altyapısıyla da yatırımlarına devam ediyor. Simetrik olarak 1000 Mbps hız sunulan bu hizmeti ülke genelinde yaygınlaştırmak için çalışıyor. Aktif olarak 17 Teknopark’ta ve 129 devlet üniversitesinde TurkNet GigaFiber hizmeti sunuyor. İlerleyen zamanlarda da ezberleri bozmaya devam etmeyi hedefleyen TurkNet, her geçen gün sektörüne ve kullanıcılarına katkı sağlamanın gururunu yaşıyor.

KÜLTÜR

ÇALIŞAN GÖRÜŞLERİ

Kültür

+70

OLANAKLAR / YAN HAKLAR

Profesyonel Gelişim İmkanları

+70

Ofis Olanakları

+70

Çeşitlilik

+70

Ücret, Yan Haklar ve Emeklilik

+70

Sağlıklı Yaşam ve Sağlık Sigortası

+70

Çocuk Bakımı ve Ebeveyn İzni Yardımları

+70

+70

Tatil ve İzin

ÇALIŞAN DENEYİMİ

Q.

Add a Title

Add a Title

Add a Title

Add paragraph text. Click “Edit Text” to customize this theme across your site. You can update and reuse text themes.

A.

"undefined" Çalışan Deneyimini sunan çok mutlu bir şirkete katılmak ister misiniz?

Nasıl Kutladılar