top of page
Kimpur
Kimpur

Sektör:

Kimya

Çalışan Sayısı:

275

Kuruluş:

1983

ile toplam kapasitesinin 231 bin tona ulaşmasını hedeflemektedir.

Kimpur, 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yaparak sektöre öncülük etmektedir. Üretimi yapılan poliüretan sistemler ve polyester polioller; ayakkabı, otomotiv, mobilya, ısıtma ve soğutma, yalıtım-inşaat ve savunma sanayii gibi farklı sektörlerde kullanılmaktadır.

40 Yıllık Deneyim
Kimpur (Kimteks Poliüretan), 1983 yılında suni deri, ayakkabı tabanı, kauçuk, yapıştırıcı ve boya gibi farklı sektörlere hammadde sağlamak amacı ile kurulan ve 1999 yılında yaptığı ‘Poliüretan Sistem Evi’ yatırımı ile ayakkabı, otomotiv, mobilya, yapı ve inşaat sektörlerine yönelik poliüretan sistemlerinin üretim, satış ve dağıtımını yapan Kimteks Kimya’dan 2015 yılı itibari ile bölünerek distribütörlük ve dağıtım iş kollarındaki faaliyetlerini Kimteks Kimya çatısında bırakıp, poliüretana odaklanmak üzere Kimteks Poliüretan San. Ve Tic. A.Ş olarak kurulmuştur.

Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli poliüretan sistem üreticisi olarak, teknoloji ve Ar-Ge yatırımları ile müşterilere özel çözümler üretmeyi sürdürmektedir.

“Kimpur” markasıyla Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş., sürekli gelişim, insan kaynakları yatırımı, değişime uyum sağlama kabiliyeti ve tüm paydaşları ile kurmuş olduğu güçlü iletişim ağlarını, kalite ve hizmet anlayışının yapı taşları olarak benimsemiştir. Bu hedefleri yerine getirirken, doğaya ve insan sağlığına özen göstermeyi de ilke olarak edinmiştir.

Kimpur, başarısını ve lider konumunu, tedarikçilerinin, müşterilerinin ve çalışanlarının memnuniyetine verdiği önem doğrultusunda sürekli kılmayı hedeflemektedir.

HAKKINDA

Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan Kimpur, Türkiye’de 141 bin ton kapasiteli Gebze Üretim tesisi ve 65 bin ton kapasiteli Düzce üretim tesisi, Avrupa’da ise 25 bin ton kapasiteli bağlı ortaklığı ile bölgedeki en büyük kapasiteye sahip poliüretan sistem evidir.

Kimpur, 30 bin tonu aktif olan Düzce üretim tesisinde 50 bin tonluk poliüretan sistemleri üretimi, 5 bin tonluk yeşil ürün gamı kapsamında PET atıklarından sentezlenerek üretilen geri dönüşüm tesisi ve polyester poliol üretimi ve 10 bin tonluk ek ‘eva granül hammadde’ üretimini planlanmakta olup, tesisin tamamının devreye alınması...

HAKKINDA

Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan Kimpur, Türkiye’de 141 bin ton kapasiteli Gebze Üretim tesisi ve 65 bin ton kapasiteli Düzce üretim tesisi, Avrupa’da ise 25 bin ton kapasiteli bağlı ortaklığı ile bölgedeki en büyük kapasiteye sahip poliüretan sistem evidir. Kimpur, 30 bin tonu aktif olan Düzce üretim tesisinde 50 bin tonluk poliüretan sistemleri üretimi, 5 bin tonluk yeşil ürün gamı kapsamında PET atıklarından sentezlenerek üretilen geri dönüşüm tesisi ve polyester poliol üretimi ve 10 bin tonluk ek ‘eva granül hammadde’ üretimini planlanmakta olup, tesisin tamamının devreye alınması ile toplam kapasitesinin 231 bin tona ulaşmasını hedeflemektedir. Kimpur, 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yaparak sektöre öncülük etmektedir. Üretimi yapılan poliüretan sistemler ve polyester polioller; ayakkabı, otomotiv, mobilya, ısıtma ve soğutma, yalıtım-inşaat ve savunma sanayii gibi farklı sektörlerde kullanılmaktadır. 40 Yıllık Deneyim Kimpur (Kimteks Poliüretan), 1983 yılında suni deri, ayakkabı tabanı, kauçuk, yapıştırıcı ve boya gibi farklı sektörlere hammadde sağlamak amacı ile kurulan ve 1999 yılında yaptığı ‘Poliüretan Sistem Evi’ yatırımı ile ayakkabı, otomotiv, mobilya, yapı ve inşaat sektörlerine yönelik poliüretan sistemlerinin üretim, satış ve dağıtımını yapan Kimteks Kimya’dan 2015 yılı itibari ile bölünerek distribütörlük ve dağıtım iş kollarındaki faaliyetlerini Kimteks Kimya çatısında bırakıp, poliüretana odaklanmak üzere Kimteks Poliüretan San. Ve Tic. A.Ş olarak kurulmuştur. Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli poliüretan sistem üreticisi olarak, teknoloji ve Ar-Ge yatırımları ile müşterilere özel çözümler üretmeyi sürdürmektedir. “Kimpur” markasıyla Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş., sürekli gelişim, insan kaynakları yatırımı, değişime uyum sağlama kabiliyeti ve tüm paydaşları ile kurmuş olduğu güçlü iletişim ağlarını, kalite ve hizmet anlayışının yapı taşları olarak benimsemiştir. Bu hedefleri yerine getirirken, doğaya ve insan sağlığına özen göstermeyi de ilke olarak edinmiştir. Kimpur, başarısını ve lider konumunu, tedarikçilerinin, müşterilerinin ve çalışanlarının memnuniyetine verdiği önem doğrultusunda sürekli kılmayı hedeflemektedir.

Cavidan Karaca - CEO

Kimpur olarak çalışan bağlılığı ve mutluluğunu önemsiyoruz. Bu kapsamda bağlılığı her sene ölçümleyerek öncü ve iyileştirme odaklı aksiyonlara öncelik veriyoruz. Happy Place to Work ödülü bizi geçtiğimiz dönemde devreye aldığımız aksiyonların farkındalık ve katkı anlamında çalışanlarımızca olumlu değerlendirildiğini göstermesi yanı sıra genel motivasyona katkısı açısından önemliydi. Yine, gelişim alanlarımız noktasında da yol gösterici geri bildirimleri soru seti ve açık uçlu alanlarda içermesi de önümüzdeki dönem ajandasında hedeflerimize yönelik önemli bir girdi sağladı.
Cavidan Karaca - CEO

KÜLTÜR

Şeffaf Yönetim

360 Performans Değerlendirme

Açık Kapı Politikası

ÇALIŞAN GÖRÜŞLERİ

Gerçek Zamanlı Geri Bildirim

Kültürlerarası Farkındalık

Etik Davranış

Kültür

+26

OLANAKLAR / YAN HAKLAR

Öğrenme & Gelişim Programları

Eğitim ve Kurs Desteği

Sertifikasyon ve Lisans Desteği

Profesyonel Gelişim İmkanları

+17

Uzaktan/Hibrit Çalışma Fırsatları

Uzaktan/Hibrit Çalışma Desteği

Oyun Odası

Ofis Olanakları

+19

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Komiteleri

Farkındalık Eğitimleri

Farklı Kültürel Etkinlikler

Çeşitlilik

+15

Ücret, Yan Haklar ve Emeklilik

+70

Sigarayı Bırakma Programları

Sağlık Taramaları

Ergonomik Çalışma Alanı

Sağlıklı Yaşam ve Sağlık Sigortası

+11

Ücretli Ebeveyn İzni

Çocuk Bakımı Sübvansiyonları

Yerinde Çocuk Bakımı

Çocuk Bakımı ve Ebeveyn İzni Yardımları

+8

Hastalık İzni

Yenilenme İzni