top of page
Allcargo
Allcargo

Sektör:

Kargo

Çalışan Sayısı:

142

Kuruluş:

1993

of strategically located logistics and industrial parks.

Give your business the advantage of more than three decades of expertise, and count on our digital-first and customer-centric approach to bolster business growth and progress.

Partner with us to experience a world of difference, backed by ingenuity, innovation, and strong commitment to Environmental, Social and Governance standards with an aim to be carbon neutral by 2040.

HAKKINDA

As one of India’s largest integrated logistics multinationals, we are always at your service, operating in 180 countries across the globe.

Rely on us for international supply chain and air freight solutions in collaboration with our wholly-owned global subsidiary, ECU Worldwide, which is the global leader in LCL consolidation. We also offer excellent express distribution under Gati Limited and end-to-end contract logistics under Allcargo Supply Chain Private Limited. As one of Allcargo Group’s flagship companies, we create synergies to offer CFS-ICD under Allcargo Terminals Limited, as well as a nationwide footprint...

HAKKINDA

As one of India’s largest integrated logistics multinationals, we are always at your service, operating in 180 countries across the globe. Rely on us for international supply chain and air freight solutions in collaboration with our wholly-owned global subsidiary, ECU Worldwide, which is the global leader in LCL consolidation. We also offer excellent express distribution under Gati Limited and end-to-end contract logistics under Allcargo Supply Chain Private Limited. As one of Allcargo Group’s flagship companies, we create synergies to offer CFS-ICD under Allcargo Terminals Limited, as well as a nationwide footprint of strategically located logistics and industrial parks. Give your business the advantage of more than three decades of expertise, and count on our digital-first and customer-centric approach to bolster business growth and progress. Partner with us to experience a world of difference, backed by ingenuity, innovation, and strong commitment to Environmental, Social and Governance standards with an aim to be carbon neutral by 2040.

Ödül almaktan çok mutlu olmakla beraber bizim bu araştırmaya katılırken en büyük amacımız çalışanlarımızın memnun olduğu ve olmadığı noktaları tespit etmek ve çalışan deneyimimizi bir adım daha ileri taşımaktı. Çalışanlarımıza mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı tesis etmek en önemli önceliklerimizden olup, bunu değerlendirmek ve farkındalığımızı sağlaması açısından yararlı bir anket süreci olduğunu düşünüyorum. Anket sonuçlarına göre gelişime açık alanlarımızı tespit edip, çalışmalar yapmaya başladık. Bu anketlerde bizim için önemli olan eksik yanlarımızı tespit etmek , geliştirmek ve çalışanlarımızın bize verdiği geri bildirimler ile daha başarılı ve iyi bir iş ortamı sağlamak. Dolayısıyla bu ödülün bizim için en büyük getirisi, çok önem verdiğimiz işyerinde başarının yanı sıra mutluluk olgusunu geliştirme fırsatıdır.

KÜLTÜR

İşbirliği ve Dayanışma

Sosyal Etkinlikler

Profesyonel Gelişim

ÇALIŞAN GÖRÜŞLERİ

Rahat Kıyafet Politikası

Açık Kapı Politikası

Ters Mentorluk

Kültür

+20

OLANAKLAR / YAN HAKLAR

Öğrenme & Gelişim Programları

Eğitim ve Kurs Desteği

Sertifikasyon ve Lisans Desteği

Profesyonel Gelişim İmkanları

+11

Gündelik Kıyafet Kodu

Yemek Kartı

Yerinde Kantin

Ofis Olanakları

+12

Eşit İstihdam Fırsatı Politikası

Eşit Kariyer Gelişimi Fırsatları

Ayrımcılığa Karşı Politikalar

Çeşitlilik

+3

Ücret, Yan Haklar ve Emeklilik

+70

Hayat Sigortası

Spor Salonu Üyelik İndirimleri

Sağlık Taramaları

Sağlıklı Yaşam ve Sağlık Sigortası

+70

Ücretli Ebeveyn İzni

Uzatılmış Anne/Baba İzni

Aile Sağlık İzni

Çocuk Bakımı ve Ebeveyn İzni Yardımları

+70

Hastalık İzni

Vefat İzni